İşleme tabi tutulduğu ilk günden itibaren ciddi bir yükseliş içerisine giren ve zirve yapan Bitcoin; daha sonrasında düşüşe geçmiş ve özellikle bu dijital parayı sevmeyenler tarafından çok olumsuz yorumlara maruz kalmıştı. Kripto para için bu süreç sonrasında ise 2020 yılı büyük bir umut olarak görülüyor. Peki, Bitcoin 2020 yılında eski ihtişamına kavuşabilecek mi?

Zorlu geçen 2019 yılı sonrasında Bitcoin’in 2020 ile birlikte yeniden yükselişe geçeceğini dair genel bir kanı ve beklenti buluyor. Pek çok yabancı kaynakta ve ekonomik alanda yapılan değerlendirmelerde Bitcoin’in 2020 yılı itibariyle eski ihtişamına kavuşup kavuşamayacağı değerlendirilirken mevcut gelişmeler; Bitcoin trendleri bu yönde bir yükselişin ve değişimin olacağını net bir şekilde bizlere gösteriyor. Bu bakımdan 2020 yılı itibariyle Bitcoin’in, yakalamış olduğu yükselişe devam etme eğiliminde olduğu analistler tarafından belirtiliyor.

Bitcoin için 2020 nasıl geçecek?

Şu an için özellikle zirve yaptığı seviyelerin çok altında olması sebebiyle; genel bir değerlendirmenin yapılması oldukça zor olsa da, mevcut eğilim ve ekonomik alandaki gelişmeler; Bitcoin için olumlu senaryoların ortaya çıkmasını sağlıyor. Öyle ki şu anda ekonomik alanda yapılan değerlendirmeler doğrultusunda; Bitcoin için 2020 yeniden toparlanma konusunda önemli bir süreç olacak ve yeni yıl ile birlikte; Bitcoin’in yeniden sektörde söz sahibi olacağı belirtiliyor.

Uzmanlar tarafından yapılan bu küresel değerlendirmelerde Bitcoin geleceğine yönelik şu anda yatırımcısına ve işlem yapacak kullanıcılara büyük bir güven vermeyi başarmış durumda. Bu bakımdan mevcut veriler dahilinde 2020 yılı itibariyle dijital kripto paranın eski dönemine geçiş yapabileceğini net olarak görebiliyoruz.

Bitcoin gelecekte nasıl bir pozisyon alacak?

Uzmanlar tarafından yapılan tüm değerlendirmeler bu konuda olumlu mesajlar verse de kesinlik taşımadığı unutulmamalı. Bu nedenle tüm şartlar ve ekonomik tablolar dijital kripto paranın geleceğine dair umutlar verse de bir kesinlik taşımadığı için temkinli olunması oldukça önemli. Bu alanda yapılacak yüklü yatırım, değer kaybı nedeniyle yatırımcılara zarar yaratabilir. Zirveye ulaştığı dönemlerde dahi çoğu yatırımcının ve uzmanın böyle bir senaryo beklemediği değerlendirmeleri sıklıkla şahit olunmuştu. Bu bakımdan mevcut şartlar ve eğilimler ne kadar güçlü olursa olsun tam ters pozisyonların yaşanma ihtimali de her zaman için mevcut. Sizler için Bitcoin 2020 yılında eski ihtişamına kavuşabilecek mi? sorusuna yanıt aramaya çalıştık.

Makalemizi beğendiyseniz “Bitcoin normal paranın yerini alır mı?” makalemizi de inceleminizi öneririz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz