Yeni bir alan olarak dikkat çeken kripto para Bitcoin, özellikle sektöre giriş yapacak kişiler için çok daha temkinli adımların atılması gereken bir alan. Sektörün tanınmaması ya da yanlış bir şekilde giriş yapılması çok ciddi zararlar yaratabileceğinden dolayı yatırımcıların bu alana giriş yaparken bazı detayları mutlaka göz önünde bulundurmalı. İşte Bitcoin almadan önce dikkat edilmesi gereken 5 şey;

Doğru aracı kurum

Bitcoin üzerine yatırım yapmak isteyen kişiler bu konuda bir aracı kurumu tercih etmek zorundadır. Bu nedenle de tercih edilecek olan şirket için detaylı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Kaç yıldan beri bu alanda hizmet verdiği, herhangi bir problem ya da mağduriyet yaratıp yaratmadığı mutlaka araştırmalı, güvenli firmalar aracılığıyla işlemler yapılmalıdır. Bu nedenle Bitcoin için öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken, aracı kurumun doğru bir şekilde seçilmesi gerektiğidir.

Komisyon oranları

Dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise aracı kurumun alacağı komisyonlardır. Alım ve satımda farklı oranlarda komisyon alındığı gibi özellikle hesaba para çekme gibi durumların herhangi bir limit dahilinde gerçekleşip gerçekleşmediğini mutlaka kontrol etmelisiniz. Aksi halde ihtiyaç duyduğunuz anda alım ve satım yapamayacak olmanız, bu konuda mağdur olmanıza neden olabilir. Bu yönde yapacağınız tercihler daha kolay ve sorunsuz bir şekilde işlem yapacağınız bir platforma ulaşmanızı sağlayacaktır.

Güvenlik

Bitcoin üzerine işlem yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer detay ise yeterli güvenlik önlemlerinin ve özelliklerinin sunulup sunulmadığı. Özellikle iki faktörlü kimlik doğrulama sisteminin mutlaka olması gerektiği aracı kurumlarda bu tip ek özellikler ile güvenliğinizi sağlamanız gerekiyor.

Strateji

Bunun yanı sıra özellikle sektöre yeni giriş yapacak kişilerin düşük miktarlarla işlem yaparak bir ters gerçekleştirmesi öneriliyor. Böylece hem sistemin tanınması hem de işlemlerin nasıl yapıldığı ile ilgili daha detaylı bir şekilde deneyimin kazanabilmesi adına kişilere büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Yatırım planlaması

Son olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise yatırım planlamasının doğru bir şekilde yapılması. Alım ve satım işlemlerinin ne zaman yapılması gerektiği, uzun vadeli ya da kısa vadeli bir şekilde işlemin yapılıp yapılmayacağı doğru bir şekilde belirlenmeli.

Sizler için Bitcoin almadan önce dikkat edilmesi gereken 5 şey konusunu araştırdık ve detaylandırdık. Umarız makalemizi beğenirsiniz. Bitcoin ticaretine karar verdiyseniz 2 faktörlü kimlik doğrulama hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz