Foreks piyasalarında en çok tartışılan ve konuşulan konuların da bir tanesi kaldıraç olurken kripto para sistemlerinin de dahil edilmesi ile birlikte kaldıraçlı bir şekilde kripto para yatırımları ve işlemleri yapılabilir duruma geldi. Fakat kaldıraçlı kripto para işlemleri ne kadar riskli? ya da kaldıraçlı kripto para işlemleri nedeniyle zarar yaşanır mı gibi araştırmalar yapılmadan kesinlikle bu alanda herhangi bir işlemin yapılmaması öneriliyor. Aksi halde zararlar yaşanabilir.

Kaldıraçlı kripto para işlemleri ne kadar riskli mi?

Kaldıraç, temel olarak borç olarak alınan para üzerinden yatırım yapmayı ifade etmektedir. Kişiler sahip oldukları para ile birlikte kaldıraç sistemlerini kullanarak mevcut olmayan para üzerinden yatırım yapabilir. Bu durum özellikle planların çıkması halinde yüksek kazanç sağlasa da özellikle planların dışında gelişen durumlar nedeniyle ciddi zararlar yaratabilmektedir. Üstelik özellikle kullanıcıların bu alanda çok fazla deneyimi yoksa ve ilk defa kaldıraçlı kripto para işlemi yapacaksa sonuç çok daha olumsuz seviyelere çıkabilir. Bu nedenle de bu alanda işlem yapmadan önce önerilere dikkat etmek ve riskleri olabildiğince düşürmek en ideal seçenek olacaktır.

Kaldıraçlı kripto para işlemleri ne kadar riskli? Risk nasıl azaltılır?

Kripto (Bitcoin) piyasasında kaldıraç sistemini kullanmak ve daha fazla gelir elde etmek isteyen kişilerin, öncelikli olarak dikkat etmesi gereken riskin doğru bir şekilde yönetilmesidir. Kar ve zarar olası tablolar olduğundan dolayı kişilerin işlemlere başlamadan önce nasıl bir plan dahilinde süreci devam ettireceğini belirlemesi ve özellikle olumsuz durumların yaşanması halinde nasıl bir işlem yapılması gerektiği belirlenmelidir.

Böylece kaldıraçlı sistemlerde zarar yaşansa da planlar doğrultusunda işlemlere devam edilebilir. Özellikle bu alanda yeni olan kişilerin işlemlere başlamadan önce danışmanlık hizmeti alması daha uygun olacaktır. Böylece hem sistemin yakından tanınması hem de daha doğru bir şekilde işlemlerin yapılabilmesi kolaylaşacaktır. Bununla birlikte takip de mutlaka yapılmalıdır. Düşük yatırımlarla farklı işlemler gerçekleşebileceğinden dolayı bu duruma dikkat edilmeli ve işlemlerde buna göre seçimler yapılmalıdır. Kripto para işlemlerini izin veren borsalarda bu tip işlemler kolaylıkla yapılabilir.

Kripto para ile işlem yapmaya karar verdiyseniz “Bitcoin almadan önce dikkat edilmesi gereken 5 şey” başlıklı makalemizi de okumalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz