“Kendi Blockchain Adresimi Nasıl Alırım?” sorusu oldukça çok sorulan bir sorudur. Bitcoin kullanmaya başlamadan önce, onu güvenli bir şekilde saklamak için cüzdana sahip olmanız gerekir. Bu durum çoğu kişini kafasında soru işaretleri yaratır, ancak basit bir kaç adım ile cüzdan sahibi olunabilir.

Bilgisayar ya da telefon gibi cihazlarınız için çeşitli bitcoin cüzdan uygulamalarını kullanabilirsiniz. Öyle ki mobil cihazınıza günlük kullanım için bir uygulama yükleyebilir veya sadece Bitcoin ile ödeme yapmak için özel bir cüzdan açarak onu kullanabilirsiniz. Bu işlemler sırasında kişilerin kendi tercihleri önem kazanmaktadır. Cüzdanını sürekli kontrol etmek ve onun el altında olmasını isteyen kişilerin mobil cüzdanları tercih etmesi daha uygun olacaktır. Güvenliği önemseyen kişiler için ise masaüstü uygulamaları daha uygun bir seçim olacaktır. Görüldüğü gibi cüzdan için çok farklı seçenekler olduğu gibi hangi seçeneği tercih edileceği daha çok kişisel bir seçimdir.

Mobil uygulamalarda cüzdan açma

Mobil uygulamalarda cüzdan açmak isteyen kişilerin bunun için uygun uygulamalardan birisini tercih etmesi gerekir. Seçim yapıldıktan sonra ise ilgili uygulamadaki adımlar takip edilerek hesap açılabilir ve ardından cüzdan kullanılabilir duruma getirilebilir. Uygulama tarafından kişilerin cüzdanına ait bilgiler detaylı bir şekilde verilecek ve üstelik otomatik kopyalama gibi seçenekler sayesinde cüzdan konunun kopyalanması sağlanacaktır. Ödeme alma işlemlerinde kişilerin uygulama tarafından verilen cüzdan kodunu kullanması yeterlidir. Böylece ödeme almak için gerekli cüzdan oluşturulacağı gibi tüm işlemler cep telefonu ile yapılabilmektedir.

Kendi blockchain adresimi nasıl alırım, adresi nasıl kullanabilirim?

Cüzdan adresi alındıktan sonra ödeme almak son derece kolay olduğu gibi ödeme göndermekte benzer şekilde kolayca tamamlanabilir. Ödeme gönderilmek istendiği takdirde ödemenin gönderileceği gibinin cüzdan bilgisine ihtiyaç duyulacaktır. Ödeme gönderme bölümüne girildiğinde gönderilecek olan cüzdan kodu girilerek kolay bir şekilde kripto para gönderilebilir.

Mobil uygulamaların yanı sıra direk internet sitelerinde çalışan cüzdanlar da vardır. Bu tarayıcılarda da kişilerin adresini alması adına benzer adımları takip etmesi gerekir. En çok sorunla karşılaşılan alan masaüstü uygulamalarıdır. Bu uygulamaların ilk olarak sisteme kurulması ve ardından uygulama açılarak cüzdan oluşturma adımları yapılmalıdır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz